Producenci
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

(+48) 692 181 112 LUB NAPISZ ZAKUPY@DELIKATESYPRAOJCOW.PL

O firmie

Witam w Delikatesach Praojców!
 
Nazywam się Jan Kmiotek. Prowadzę sklep z naturalną żywnością, pochodzącą z Polski i Europy. Moim celem jest zatrzymanie smaków dzieciństwa i możliwość dzielenia się tymi smakami z innymi. 
 
 
 
 
 
Wszystko zaczęło się prawie 25 lat temu, kiedy próbując odtworzyć smak chleba z mojego dzieciństwa, udało mi się skomponować unikalną recepturę na “Chleb Praojców”. Chleb na naturalnym zakwasie i wyjątkowym smaku zawładnął sercami Krakowian i przyjezdnych z innych stron Polski. Jest wyrabiany ręcznie, tradycyjnymi metodami z dodatkiem czarnuszki, kminku lub maku. Produkuję go we współpracy z krakowską piekarnią “Adamski” o ponad stuletniej tradycji, gdzie nad jakością chleba czuwa mój wieloletni przyjaciel, mistrz piekarnictwa - Marek Smolarek. Ze względu na pracochłonność produkcji ręcznej, mój chleb jest limitowany do 300 bochenków dziennie.
 
Ciągle miałem apetyt na więcej. Mały sklepik w Krakowie, gdzie sprzedawałem chleb, został zaopatrzony w produkty spożywcze wysokiej jakości, pochodzace od lokalnych dostawców, które sam chętnie serwowałem swojej rodzinie. Aktualnie Delikatesy Praojców można odwiedzić stacjonarnie przy ul. Grażyny 4a w Krakowie (przy Placu Ibramowskim.)
 
Żeby umożliwić moim klientom jeszcze bliższy kontakt z naturą i tradycją, stworzyłem Zajazd Praojców w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie od prawie ćwierć wieku, serwuję Wam najlepsze kiełbasy i karkówki z grilla, miody oraz pyszne domowe ciasta. Pajda chleba ze smalcem mojej produkcji i bieszczadzkim ogórkiem kiszonym, nigdzie nie smakuje lepiej. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają pysznego jedzenia i chcą złapać chwilę wytchnienia podczas zwiedzania Jury Krakowsko- Częstochowskiej.
 
Rok 2020 okazał się przełomowy dla większości z nas, również dla mnie. Tłumy gości, głównie stałych klientów, a często już przyjaciół, przerosły moje najśmielsze oczekiwania. W odpowiedzi na liczne zapytania o możliwość wysyłki produktów, które oferuję - otworzyłem sklep online, do którego serdecznie zapraszam. Jeśli tęsknisz za prawdziwym wiejskim chlebem na zakwasie, wciąż wspominasz smak prawdziwej szynki wędzonej w Twoim rodzinnym domu - nie mogłeś trafić lepiej! 
 
Delikatesy Praojców - przywołaj smaki dzieciństwa! 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl